fbpx

Ako správne vybrať POWER BANKU?

   AUTOR: CORTESA

   26. januára 2017

Ako správne vybrať POWER BANK?

Poznáte tu situáciu, keď ste si v noci zabudli nabiť telefón a ráno idete k doktorovi a v čakárni nie je zásuvka? Alebo také celodňové školenie, konferencia či víkendový festival? Alebo potrebujete rýchlo poslať email, spraviť fotku, prípadne zavolať domov a váš telefón, tablet, PC je „out of energy“?

Power bank je produkt, po ktorom my v Cortese a naši klienti siahajú poslednú dobu čoraz častejšie. Je to produkt, ktorý sa veľmi často používa ako originálny darčekový predmet na konferenciach, výstavách a pod. Všetci vieme, že Power bank treba nabiť a potom v prípade potreby použiť ako náhradný zdroj energie pre váš mobil, PC prípadne tablet alebo iné zariadenie. Všetci vieme ako funguje, ale vieme vybrať ten správny pre našu marketingovú propagáciu?

Power Bank je v podstate Lítium Iónova alebo Lítium Polymérová batéria najčastejšie ukrytá v plastovom obale. Zariadenie je schopné uskladniť elektrickú energiu a nabíja sa cez USB kábel. Moderné smartfóny, tablety a ich aplikácie sú náročne na elektrickú energiu a častokrát nevydržia celý deň fungovať iba na jedno nabitie. Jednoducho denná kapacita batérie telefónu, tabletu nie je dostatočná a nestačí pokryť zvyšujúce sa nároky na používanie zariadení.

Power banky je možne dostať v rôznych tvaroch, farbách a rozmeroch. Niektoré z nich majú dokonca tvar kreditnej karty a je ich možné nosiť aj v peňaženke. Vo všeobecnosti platí, že čím je power bank väčší, tým viac energie je schopný uskladniť.

Elektrická energia, ktorú dokášate získať z power banku, je meraná v mAh (miliampér za hodinu). Nikdy však nepočítajte s udávanou kapacitou batérie, ktorú deklaruje výrobca pri nominálnej hodnote napätia 3,7V, pretože nezohľadňuje energetické straty pri výmene energie. Straty sa väčšinou pohybujú cca od 10 až do 20%. Reálne tak s 10 000 mAh batériou máte kapacitu okolo 8000 mAh a nabijete svoj smartfón doplna len dvakrát s tým, že vám možno zostane v powerbanke energia ešte na 20-30% dobitie batérie v prípade núdze.

Ako teda vybrať správny power bank pre Vašu propagáciu?

Vyberte si power bank. Tak ako u väčšiny podobných zariadení, jednotková cena je vo všeobecnosti základným ukazovateľom kvality. Myslite na to, že väčšina batérií ma 80-90% účinnosť, čo sa týka dodanej energie. Vyberte si tvar, farbu, ktorá vystihuje požiadavky vašej kampane. Ideálne sú batérie minimálne s jedným USB portom a výstupným prúdom 2A a viac.

Káble a príslušenstvo. Skontrolujte, aké káble sa dodávajú k Power banku, prípadne, aké ďalšie prídavne balenie alebo obal, ktoré ochránia batériu, sú jeho súčasťou.

Nastavte si rozpočet. Tak ako pri všetkých podobných propagačných power bank zariadení platí, že čím je objednávacie množstvo väčšie, tým je jednotková cena menšia. Je dôležité mať rozpočet v „hlave“, aby sme vedeli nastaviť pre vás správe množstvo.

Záručná doba. Bežná záručná doba sú 2 roky..

Tlač. Power bank je ideálny nosič vášho reklamného posolstva. Poskytujú relatívne veľkú plochu pre potlač. Ale aj tu platí, niekedy menej je viac. Niekedy stačí iba logo

Dodacie doba. Väčšina nami ponúkaných Power bank zariadení je skladom a môžete ich mať aj s potlačou do 7 dní. V prípade väčších množstiev je dodacia lehota od 2 do 5 týždňov.